Pradžia

#AudronėPataria: Ką veikti, kad vasara būtų linksma ir aktyvi?

2021-06-10
#AudronėPataria: Ką veikti, kad vasara būtų linksma ir aktyvi?

Finišavus septintajam Lietuvos mažųjų žaidynių sezonui, darželinukai netrukus pasiners į vasaros atostogas. Kaip prasmingai išnaudoti laiką su savo atžalomis, kad šiltieji metų mėnesiai prabėgtų aktyviai, smagiai ir naudingai?

Respublikinės ikimokyklinio ugdymo kūno kultūros pedagogų asociacijos (RIUKKPA) prezidentė ir Mažųjų žaidynių koordinatorė Audronė Vizbarienė dalijasi patarimais, kurie, tikimės, praturtins džiugias jūsų šeimos laisvalaikio akimirkas.

Keliaujat į paplūdimį? Nepamirškite kamuolio!

Vasarą puiku voliotis ant biraus ir šilto smėlio, kartu statyti smėlio pilis ar „kepti pyragus”. Ne mažiau šaunu žaisti paplūdimio futbolą, prisiminus seną gerą žaidimą „šuniukas“ tobulinti kamuolio metimo ir gaudymo įgūdžius ar net susipažinti su tinklinio pradmenimis. Kamuolys galėtų būti nuolatinis jūsų palydovas keliaujant į paplūdimį. Tik nepamirškite vienos taisyklės: kuo vaikas mažesnis, tuo kamuolys turi būti lengvesnis ir didesnis!

Ilgi vakarai – puiki proga pasivaikščioti

Ilgus ir šiltus vakarus skirkite fiziškai aktyvioms veikloms: išsiruoškite į „žingsnių medžioklę” ir nueikite visi kartu sutartą atstumą. Žingsnių skaičiavimo programėlės jums padės įvertinti „medžioklės laimikį”. Dar smagiau, kai medžioklė trunka ne vieną dieną: galime palyginti, kiek žingsnių kurią dieną „sumedžiojome” ir susumuoti žingsnius. Taip ne tik skatinsime vaikų fizinį aktyvumą, bet ir ugdysime jų matematinius gebėjimus.

Norite įgyti „supergalių“? Ieškokitešūkių!

Kelyje pasitaikė tvirtas medis – leiskite vaikams pabandyti į jį įlipti. Kantriai laukite, kol vaikas savarankiškai priims sprendimą kaip tai padaryti ir įvertins riziką. Nenusiminkite, jei nepavyko ir nepulkite padėti. Susitarkite, kad tai bus iššūkis vėlesniam laikui, kai vaikas sustiprės ir išdrąsės, o šį kartą pasiūlykite jam pereiti per šalia esantį rąstą.

Susidraugaukite su dviračiu, riedučiais, paspirtuku

Dviračiai, riedučiai, paspirtukas – puikios priemonės lavinti vaikų pusiausvyrą ir koordinaciją. Tiems, kas neįvaldė kurios nors iš jų – tebūnie šios vasaros planas, o kitiems linkiu smagių akimirkų lekiant su vėjeliu.

Kasdieniai sodo/daržo darbai – ne tik aktyvumas, bet ir malonumas

Fizinio aktyvumo poreikį galime patenkinti ne tik sportuojant, žaidžiant, bet ir atliekant kasdieninius darbus. Pakvieskite vaikus prisijungti prie kasdieninių darbų: ravėti lysves, grėbti žolę, laistyti augalus, o jūsų sodas/daržas atsidėkos šviežiais vaisiais, daržovėmis ir prieskoninėmis žolelėmis.

Vandens pramogos ne tik džiugina, bet ir grūdina

Kokia vasara be vandens pramogų! Net jei neturite galimybės nuvykti prie vandens telkinio, pasitelkę fantaziją būtinai jomis pasimėgaukite: surenkite vandens šautuvų mūšį ar šalto vandens kibiro iššūkį.

Dar nebandėte leisti aitvaro? Ši vasara – puiki proga tai padaryti

Laidyti aitvarus nėra lengva. Kad jie sklandytų aukštai danguje neužtenka greitai bėgti, bet reikia žinoti ir kai kurias technines gudrybes. Išsiaiškinkite jas kartu su vaikais ir mėgaukitės pirmuoju drauge paleistu aitvaru. Galbūt tai bus mažas žingsnelis link jėgos aitvarų sporto! Na, o patys mažiausieji „laidyti aitvarą” gali bėgiodami su skėčiu.