Pradžia

Dešimtys tūkstančių darželinukų visoje Lietuvoje įsitraukė į fizinio raštingumo ugdymo veiklas

2023-04-03
Dešimtys tūkstančių darželinukų visoje Lietuvoje įsitraukė į fizinio raštingumo ugdymo veiklas

Baigėsi pirmasis devintojo Lietuvos mažųjų žaidynių sezono etapas. Didžiausias Lietuvoje darželinukams skirtas projektas sukvietė net 450 Lietuvos ikimokyklinių ugdymo įstaigų auklėtinius prisijungti prie aštuonių nuotolinių fizinio raštingumo ugdymo užsiėmimų.

Šiemet Lietuvos mažųjų žaidynės dalyvius pasitiko atsinaujinusios – visos projekto veiklos yra paremtos Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) kartu su partneriais iš Didžiosios Britanijos sukurtu unikaliu Lietuvos fizinio raštingumo modeliu.

Pirmojo etapo metu visus virtualius užsiėmimus vedė aukščiausios kvalifikacijos fizinio ugdymo mokytojai, kurie daugiau nei 50 tūkst. pradinukų kvietė lavinti skirtingas fizines ypatybes, formuotis judėjimo įgūdžius bei patirti judėjimo džiaugsmą. Kiekvieno užsiėmimo metu treneriams talkino ir vaikams šypsenas kėlė darželinukų ypač pamiltas „LTeam“ talismanas Ąžuolas Galingasis.

„Lietuvos mažųjų žaidynės yra pirmasis projektas, kuriame įgyvendinamos unikalaus Lietuvai kuriamo fizinio raštingumo modelio gairės. Džiaugiamės, kad šį projektą pedagogai pasitiko itin pozityviai nusiteikę ir susidomėję, o svarbiausia,  kad mažiausieji projekto dalyviai į užsiėmimus įsitraukė patirdami daug džiaugsmo. Tai ir yra modelio pagrindas – lavinti pagrindines vaikų fizines ypatybes, bei tobulinti judėjimo įgūdžius, kuriant judėjimo džiaugsmą, nes iš to kyla motyvacija ir noras įsitraukti į fizines veiklas. Esame labai dėkingi projekto treneriams, kurie puikiai supranta kuriamo modelio idėjas ir padeda veiklas efektyvinti“, – kalbėjo LTOK olimpinio švietimo direktorius Kasparas Šileikis.

Pasibaigus pirmajam etapui projekto dalyvės ikimokyklinio ugdymo įstaigos bus kviečiamos organizuoti fizinio aktyvumo festivalius įstaigų bendruomenėms. Jų tikslas – lavinti fizines ypatybes, judesius pritaikant skirtingose sporto šakose. Šiose sporto šventėse prie vaikų prisijungs ir tėvai bei ugdytojai, taip siekiant ugdyti mažųjų motyvaciją išlikti fiziškai aktyviems bei kurti judėjimo džiaugsmą.

„Galiu pasidžiaugti, kad sezonas mums sėkmingas nuo pat pradžių – pedagogai įgyja naujų žinių, sulaukėme daugybės puikių atsiliepimų dėl vaikų susidomėjimo užsiėmimais, noro įsitraukti. Kiekvienas užsiėmimas ne tik skatino judėti, bet ir suteikė žinių apie atskiras fizines ypatybes ar judėjimo įgūdžius, bei jų pritaikymą sporte ir kasdieniniame gyvenime. Remiantis fizinio raštingumo samprata, tai turėjo ugdyti  vaikų pasitikėjimą savimi, motyvaciją bei norą įsitraukti į fiziškai aktyvias veiklas. Nekantriai laukiame antrojo etapo pradžios, kur ikimokyklinio ugdymo įstaigų komandos organizuos festivalius vaikams ir visai bendruomenei. Neabejojame, kad pedagogų išradingumas antrojo etapo metu nustebins ir mus pačius, ir vaikus“, – džiaugėsi Respublikinės ikimokyklinio ugdymo kūno kultūros pedagogų asociacijos prezidentė Audronė Vizbarienė.

Iškart po fizinio aktyvumo festivalių įstaigose projektas jau tradiciškai finišuos dešimčia didžiųjų festivalių Lietuvos miestuose, kur įvairias fizinio aktyvumo veiklas išbandyti susitiks skirtingų projekto dalyvių įstaigų komandos. Nugalėtojais šiuose festivaliuose bus skelbiami visi dalyviai, o motyvacija su vaikais dalintis atvyks žinomi Lietuvos sportininkai.

Projektą globoja pirmoji šalies ponia Diana Nausėdienė.

Lietuvos mažųjų žaidynes jau devintus metus organizuoja Lietuvos tautinis olimpinis komitetas ir Respublikinė ikimokyklinio ugdymo kūno kultūros pedagogų asociacija.

Projektas iš dalies finansuojamas Sporto rėmimo fondo lėšomis, kurias administruoja Švietimo mainų paramos fondas.