Pradžia

„Lietuvos mažųjų žaidynių“ dalyviams Alytuje – olimpiečio K. Girulio dėmesys

2023-05-13
„Lietuvos mažųjų žaidynių“ dalyviams Alytuje – olimpiečio K. Girulio dėmesys

Šeštadienį į Alytaus sporto ir rekreacijos centro areną susirinko šimtai darželinukų – šurmuliavo jau trečiasis „Lietuvos mažųjų žaidynių“ didysis festivalis.

Į tikra sporto švente tapusį renginį ankstesnių etapų metu lavintas fizines ypatybes praktiškai pritaikyti ir judėjimo džiaugsmą patirti susirinko 46 ikimokyklinio ugdymo įstaigų komandos arba 276 darželinukai.

Net 11 fizinio aktyvumo žaidimų metu vaikai išbandė krepšinio, futbolo, regbio, tinklinio, ledo ritulio bei kitų sporto šakų ypatybes atskleidžiančias užduotis. Visų festivalio veiklų metu mažuosius sportininkus pasitiko Respublikinės ikimokyklinio ugdymo kūno kultūros pedagogų asociacijos (RIUKKPA) trenerės, o užduotis komandoms įgyvendinti padėjo lydėjusios pedagogės.

Renginyje dalyvius aplankė, visas veiklas stebėjo bei noriai su komandomis fotografavosi visiems alytiškiams puikiai pažįstamas, olimpietis, Lietuvos šaudymo rekordininkas Karolis Girulis.

„Vaikai daugybę informacijos priima per emocijas ir išgyvenimus, be jų informacija tampa bereikšmė, todėl žaidimas, emocinės patirtys yra labai svarbi sporto dalis mažiesiems. Taip jie lengviau supranta iššūkius ir greičiau įsisavina taisykles. Geros emocijos taip pat yra pagrindas pasiekti vaikų saugumo jausmą, kuris yra labai svarbus formuojantis požiūriui į tam tikrus dalykus. Patirti varžybų pralaimėjimą nuo pat pirmųjų kartų gali būti nepakeliama jų pasaulėžiūrai, todėl labai smagu, kad šiame projekte nugalėtojais yra skelbiami visi – mokėjimas pateikti laimėjimą net pralaimėjimo atveju yra svarbus mūsų suaugusiųjų uždavinys“, – įspūdžiais po renginio dalijosi K. Girulis.

„Lietuvos mažųjų žaidynių“ metu siekiama įtraukti vaikus į jiems patrauklias fizinio aktyvumo veiklas, kurių metu ugdomos jų fizinės kompetencijos, didinamas pasitikėjimas savimi ir motyvacija. Mažieji yra skatinami bendrauti, patirti gerų emocijų ir nuo mažų dienų stiprinti sveikatą.

Noriai su visomis dalyvavusiomis komandomis fotografavęsis sportininkas neslepia – pedagogų bei trenerių požiūris skatinant vaikų fizinį aktyvumą, ugdant motyvaciją yra labai svarbus.

„Eidamas savo keliu pats ieškojau savęs, atsirinkau kas man teikė malonumą, o tada atsirado tikslai, kurie vedė į priekį, kūrė planus ir gyvenimo būdą. Tačiau čia labai svarbu paminėti trenerius bei pedagogus. Treneris visų pirma yra draugas. Ir jei tampa geriausiu draugu, turi autoritetą ir supratingumą, jo indėlis gyvenime yra neįkainojamas. Daugelis treneriui suteikia autoriteto vaidmenį, laiko pavyzdžiu, siekiamybe. Ne visi gal tokie gali būti, tačiau kiekviename etape padagogas ir jo mokėjimas prieiti, sugebėjimas pateikti medžiagą yra ypatingai svarbus uždavinys. Paprastai tariant, juk kaip košę išvirsime, tokią ir suvalgys“, – patirtimi dalijosi K. Girulis  

Praėjusių metų gruodį prasidėjęs devintasis „Lietuvos mažųjų žaidynių“ sezonas dalyvius pasitiko naujienomis – visos projekto veiklos suplanuotos remiantis Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) kartu su partneriais iš Didžiosios Britanijos kuriamo unikalaus fizinio raštingumo modelio gairėmis.

Pasiruošimo etapo metu su gairėmis supažindinti projekto dalyviai pedagogai vaikus lydėjo ir projekto veiklų įgyvendinimą užtikrino visą projekto laikotarpį.

Finalinio projekto etapo metu iš viso bus įgyvendinta net 10 didžiųjų festivalių. Didžiosios sporto šventės gegužę bei birželio pradžioje dar vyks Šiauliuose, Vilniuje, Jonavoje, Panevėžyje bei Palangoje.  

„Lietuvos mažųjų žaidynėse“ dalyvauja 450 ikimokyklinio ugdymo įstaigų iš visos Lietuvos arba daugiau nei 50 tūkst. darželinukų bei daugiau nei 900 pedagogų.

Projektą globoja pirmoji šalies ponia Diana Nausėdienė. Organizuoja – LTOK ir RIUKKPA.

Projektas „Lietuvos mažųjų žaidynės“ bendrai finansuojamas Sporto rėmimo fondo lėšomis, kurias administruoja Nacionalinė sporto agentūra prie Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministerijos.