Pradžia

„Lietuvos mažųjų žaidynių“ dalyvių tėvai džiaugiasi projekto sukurta nauda vaikams

2023-08-24
„Lietuvos mažųjų žaidynių“ dalyvių tėvai džiaugiasi projekto sukurta nauda vaikams

Vasaros pabaiga pažymi ir devintojo Lietuvos mažųjų žaidynių sezono pabaigą. Šiemet į projektą įsitraukė  450 ikimokyklinio ugdymo įstaigų arba daugiau nei 55 tūkst. darželinukų.

2022 m. rugsėjo mėn. prasidėjęs projektas sulaukė dalyvių net iš 59 Lietuvos savivaldybių, o šių  metų  pradžioje 900 pedagogų turėjo galimybę dalyvauti didžiuosiuose šalies miestuose vykusiuose seminaruose, kur jiems buvo pristatyta pagrindinė sezono naujovė – Lietuvai kuriamo fizinio raštingumo modelio gairės.

Remiantis jomis buvo pasiūlyti net 8 virtualūs užsiėmimai, į kuriuos vaikai įsitraukė jau pirmajame projekto etape. Mažuosius sportininkus į užsiėmimus įstaigose įtraukė pedagogai, užtikrinę, kad vaikai skirtingas fizines ypatybes lavintų mažiausiai 3 kartus per savaitę.

„Projekto tikslas – ne tik lavinti darželinukų fizines ypatybes, bet ir sukurti judėjimo džiaugsmą. Vaikams ypatingai svarbu, kad fizinis aktyvumas būtų siejamas su geromis emocijomis. Tai yra vienas pagrindinių veiksnių, kuris lemia, kad vaikai norėtų išlikti fiziškai aktyvūs. Todėl kiekvienas šių užsiėmimų buvo planuojamas itin atidžiai – siekiant ne tik lavinti  judėjimo įgūdžius ar kitas fizines ypatybes, bet ir kviečiant tą daryti smagaus žaidimo formatu“, – pasakojo Lietuvos tautinio olimpinio komiteto olimpinio švietimo direktorius Kasparas Šileikis.

Antrojo etapo metu dalyviai organizavo fizinio aktyvumo festivalius įstaigos bendruomenei. Siekiant sukurti vaikams tikrą emocijų kupiną sporto šventę į šiuos festivalius buvo kviečiami įsitraukti ir dalyvių tėvai bei įstaigos darbuotojai. Šio etapo tikslas – sukurti sąlygas vaikams tyrinėti ir tobulinti skirtingas fizines ypatybes pritaikant jas naujuose žaidimuose kartu su artimaisiais.

„Mūsų namuose fizinis aktyvumas yra įprastas, prie jo vaiką pratiname nuo mažų dienų. Sužinojus, kad mūsų darželis dalyvaus šiame projekte, labai apsidžiaugėme, o jo naudą jaučiame ir patys. Po užsiėmimų vaikas namuose iki šiol bando atkartoti lavintus judesius, juokėmės, kad projekte dalyvaujame ir mes su vyru, nes taip pat būname įtraukti, dalyvavome ir įstaigos festivalyje, visiems mums įspūdžių – labai daug. Esame labai dėkingi, kad vaikams yra klojami tokie tvirti fizinio raštingumo pamatai, projekto kokybė džiugina tiek vaikus, tiek tėvelius“ , – džiaugėsi dalyvio mama Lina Šukienė.

Finalinio etapo metu dalyviai buvo kviečiami net į 10 didžiųjų žaidynių festivalių, kurie įgyvendinti Kaune, Alytuje, Šiauliuose, Panevėžyje, Jonavoje, Vilniuje bei Palangoje. Sporto šakų pagrindu sudarytuose žaidimuose vaikai Turėjo galimybę atskleisti savo gebėjimus ir demonstruoti pirmuose projekto etapuose lavintus judėjimo įgūdžius.

Didžiųjų žaidynių festivalių metu vaikams savo dėmesį skyrė būrys sportininkų bei olimpiečių, kurie ne tik stebėjo vaikų veiklas, bet ir noriai bendravo bei fotografavosi su mažaisiais sportininkais.

„Jausmai patirti didžiajame festivalyje vaiko atmintyje įstrigę iki šiol. Esame sulaukę klausimo, kada vėl vyksime sportuoti, todėl vasarą vaikas dalyvavo ne vienoje sporto dienos stovykloje. Manau, kad „Lietuvos mažųjų žaidynės“ prie noro jose dalyvauti labai prisidėjo. Grįžę po didžiojo festivalio kalbėjome apie aplankiusią sportininkę, peržiūrėjome jos pasiekimus. Žiūrėdamas į sportininkės nuotrauką su medaliu vaikas pasidžiaugė, kad ir jis tokį turi. Kas žino, gal noras sportuoti niekada neišblės, o mes, tėveliai, labai džiaugiamės, kad būsimas pirmokas taip siekia fizinio aktyvumo“, – šypsojosi devintojo sezono dalyvio tėtis Rokas Linkus.

Po projekto finišo didžiuosiuose festivaliuose dalyviai buvo skatinami fizinio aktyvumo nepamiršti ir vasarą, o „Lietuvos mažųjų žaidynių“ devintojo sezono metu sukurta metodinė medžiaga išliks viešai prieinama ir projektui pasibaigus.

„Devintasis sezonas buvo išskirtinis ne tik rekordiniu dalyvių skaičiumi, bet ir dideliu jų įsitraukimu. Džiaugiamės sulaukę tėvelių, pedagogų padėkų, daugybės klausimų net ir vasarą. Ypatingai smagu, kad mūsų parengta metodinė medžiaga padeda pedagogams ir tėvams suvokti svarbiausius fizinio raštingumo principus ir atkreipia dėmesį į pagrindinius judėjimo įgūdžius bei fizines ypatybes.  Susidomėjimas yra tikrai didelis ir tai labai džiugina, juk visi kartu auginame Lietuvos ateities kartą. Vaikų šypsenos sportuojant – geriausias atlygis mums už įdėtą nuoširdų darbą. Šiuo metu dirbame ir planuojame jubiliejinį, dešimtąjį, sezoną ir tikimės, kad naujienomis galėsime pasidalinti jau netrukus“, – kalbėjo Respublikinės ikimokyklinio ugdymo kūno kultūros pedagogų asociacijos prezidentė Audronė Vizbarienė.

Projektą globoja pirmoji šalies ponia Diana Nausėdienė. Organizuoja – LTOK ir RIUKKPA.

Projektas „Lietuvos mažųjų žaidynės“ bendrai finansuojamas Sporto rėmimo fondo lėšomis, kurias administruoja Nacionalinė sporto agentūra prie Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministerijos.