Pradžia

„Lietuvos mažųjų žaidynių“ dalyvius aplankiusi krepšininkė M. Petrėnaitė: „Paduoti vaikams kamuolį neužtenka“

2022-05-15
„Lietuvos mažųjų žaidynių“ dalyvius aplankiusi krepšininkė M. Petrėnaitė: „Paduoti vaikams...

Sekmadienį Alytuje šurmuliavo ketvirtasis didysis „Lietuvos mažųjų žaidynių“ festivalis. Tai – jau finalinis didžiausio Lietuvoje darželinukams skirto projekto etapas.

Alytaus sporto arenoje jėgas sportinėse rungtyse išbandyti susitiko 24 komandos iš Kaišiadorių, Kybartų, Prienų, Ringaudų, Kauno raj., Trakų, Vilkaviškio, Lazdijų, Elektrėnų, Druskininkų bei Rumšiškių ikimokyklinio ugdymo įstaigų. Kiekvieną komandą sudarė 3 mergaitės, 3 berniukai ir 2 pedagogai.

Tikra sporto švente tapusio renginio pagrindas – skirtingų estafečių varžybos. Specialios užduotys yra skirtos visapusiškam vaikų fizinių savybių lavinimui. Net 192 festivalio dalyviai bėgiojo, šuoliavo, laipiojo, treniravo pusiausvyrą ir žaidė žaidimus, lavinančius skirtingus judesius.

Mažuosius sportininkus renginio metu aplankė ir profesionali krepšininkė, Lietuvos merginų 3x3 krepšinio rinktinės narė Martyna Petrėnaitė. Pusdienį su dalyviais praleidusi sportininkė po renginio neslėpė džiaugsmo matydama sportuojančius ir besišypsančius vaikus.

„Man labai smagu tapti šio projekto dalimi, nuostabu, kiek daug gerų emocijų vaikams atneša sportas ir buvimas drauge. Smagios akimirkos užkrečia. Naujos patirtys, naujos vietos, nauji draugai – tą būtent ir atneša tokie projektai. Tai didžiausia paskata vaikams“, – kalbėjo M. Petrėnaitė.

Stebėdama vaikus sportininkė prisiminė, kad būdama jų amžiaus buvo labai panašus, vietoje nenustygstantis vaikas. Vis tik, pabrėžia, kad sporto būrelį lankyti pradėjo paskatinta suaugusiųjų.

„Vaikystėje buvau tas nenuorama vaikas, kuriam ramūs būreliai buvo nė motais. Manęs visur buvo pilna. Buvau tikrai aktyvi ir sportuoti be galo mėgau. Krepšinį įsimylėjau 7-erių, tačiau tik moksleivių lygoje supratau, kad sunkiai dirbsiu ir sieksiu svajonių susijusių su krepšiniu. Mamytė irgi žaidė krepšinį, tad pirmoje klasėje atvedė pas savo buvusią trenerę. Taip prasidėjo mano krepšinio kelionė“, – prisiminimais dalijosi sportininkė.

Didieji žaidynių festivaliai, kurių šiemet bus įgyvendinta net 10, išsiskiria palaikymo komandų gausa. Alytuje susirinko apie 400 dalyvių artimųjų, kurie mažiesiems negailėjo plojimų, o arenos tribūnos mirgėjo palaikymo plakatais. Artimųjų palaikymo svarbą išskiria ir M. Petrėnaitė.

„Tėveliai mano rungtynių gyvai nematė iki beveik 15 metų. Ne dėl to kad nenorėjo. Labai svajojo. Tačiau mane tai labai jaudindavo. Visais atvejais sekdavo kiekvieną žingsnį ir buvo pats didžiausias įmanomas ramstis ir palaikymas. Neįsivaizduoju didesnio palaikymo, nes tėveliai davė man savo širdį, buvo spyris kai reikėjo, milžiniška motyvacija ir paguoda kai nepasisekdavo. Be jų tikrai nebūčiau ten, kur dabar esu“, – atviravo krepšininkė.

Vienas iš projekto tikslų – ne tik supažindinti, bet ir įtraukti vaikus į jiems patrauklias fizinio aktyvumo veiklas taip skatinant džiaugsmą sportuoti, bendrauti, patirti gerų emocijų ir nuo mažų dienų stiprinti sveikatą. Paklausta, kas vaikystėje labiausiai skatino nepasiduoti, šiandien profesionali krepšininkė išskiria kelis svarbius motyvacijos elementus.

„Vaikus svarbiausia sudominti, vieni labai imlūs, tačiau kitiems labai reikia suaugusių paskatos. Paduoti kamuolį neužtenka. Vaikams svarbu neprarasti motyvacijos, tačiau jie turi ir suprasti, kad negali visada sektis. Labai greitai galima nusisukti ir išeiti. Turime išmokinti vaikus, kad būna ir sunkių akimirkų, ir nesėkmių, bet visa tai susideda į didžias pergales. Todėl svarbiausia – niekada nepasiduoti. Tam labai svarbūs treneriai, ypač pirmieji, kad sudomintų vaikus, paskatintų, padėtų ir visada leistų toms akims „degti“, – sakė M. Petrėnaitė.

Renginyje dalyviai turėjo galimybę ne tik nusifotografuoti su sportininke, tačiau ir pabendrauti bei užduoti jiems rūpimus klausimus. Vaikams dėmesį dalijusi M. Petrėnaitė atsisveikindama mažiesiems sportininkams palinkėjo nenustoti judėti ir šypsotis.

„Sportas yra ne tik sveikata ir geros emocijos. Tai – nauji draugai, pasaulio pažinimas, begalinės galimybės. Sportas moko savarankiškuko, pastovėti už save, už savo komandą, pakovoti. Atsiranda daug gerų vertybių. Tai neįkainojamos pamokos gyvenime, kurių negausi jokioje kitoje veikloje. O šiandien vaikams noriu palinkėti, kad jų akys visada „degtų” noru. Noru būti geresniais ne tik sporte, bet ir kad šių projektų dėka mažieji išaugtų laimingiausiais vaikais su smagiausių akimirkų bagažu“, – šypsojosi krepšininkė.

Šiemet net 44 tūkst. dalyvių sportuoti subūrusio projekto 8-asis sezonas baigsis birželio 5 d., o iki tol bus surengti dar 6 festivaliai Vilniuje, Jonavoje, Šiauliuose ir Palangoje.

Projektą globoja pirmoji šalies ponia Diana Nausėdienė.

Projekto organizatoriai – Lietuvos tautinis olimpinis komitetas (LTOK) ir Respublikinė ikimokyklinio ugdymo kūno kultūros pedagogų asociacija (RIUKKPA).

Projektas iš dalies finansuojamas Sporto rėmimo fondo lėšomis, kurias administruoja Švietimo mainų paramos fondas.