Pradžia

Lietuvos mažųjų žaidynių finalas Jonavoje

2017-05-14
Lietuvos mažųjų žaidynių finalas Jonavoje

Gegužės 13 dieną naujojoje Jonavos arenoje vyko Lietuvos mažųjų žaidynių kulminacija – finalo festivalis. Į jį pateko 28 savo regionų atkrintamąsias rungtynes laimėjusios ikimokyklinukų komandos. 

Lietuvos mažųjų žaidynės – tai Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) inicijuotas ir drauge su Respublikine ikimokyklinio ugdymo kūno kultūros pedagogų asociacija (RIUKKPA) vykdomas projektas. 

Darželinukų komandoms teko įveikti kelis varžybų etapus – pirmajame etape savo miestuose varžėsi net 213 ikimokyklinio ugdymo įstaigų iš visos Lietuvos, antrajame 65  komandos kovojo regioninėse atkrintamosiose varžybose. Finalo festivalyje šėlo mažylių komandos iš 21 Lietuvos miesto  - Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Palangos, Šilutės, Telšių, Ukmergės bei kitų.   

Žaidynių pagrindas yra įvairių smagių estafečių varžybos, kurių metu darželinukams tenka įveikti įvairias užduotis - „Kamuoliukų pernešimas“, „Lankų siuntimas“, „Biatlonas“, „Sukeisk kepures“, „Apibėk greičiau, nuridenk tiksliau”. Jas specialiai šiam renginiui kūrė Respublikinė ikimokyklinio ugdymo kūno kultūros pedagogų asociacija (RIUKKPA). Estafetės skirtos kuo įvairesniems ugdytinių gebėjimams ugdyti. 

Pasveikinti jaunųjų sportininkų ir pasidžiaugti jų nuoširdžiomis emocijomis atvyko LTOK viceprezidentė Lilija Vanagienė bei trys olimpietės: Birutė Šakickienė, Rita Ramanauskaitė bei Birutė Statkevičienė. 

LTOK viceprezidentė Lilija Vanagienė perdavė sveikinimus nuo LTOK prezidentės, olimpinės čempionės Dainos Gudzinevičiūtės ir kalbėjo: “Linkime jums, kad jūs visi draugautumėte su sportu ir aš manau, kad šiek tiek tolimesnėje ateityje dar pamatysime šiuos vaikus, nes mažųjų žaidynės – tai pats pirmasis tramplynas į olimpines žaidynes. Mano palinkėjimas jums – kad tai įvyktų, kad po daugelio metų pamatytume jus ginančius mūsų šalies garbę ne tik sporte, bet ir kitose veiklos srityse.” 

Lilija Vanagienė taip pat įteikė padėką Jonavos sporto centro direktorei Reginai Stupurienei. Naujosios Jonavos arenos darbuotojai su dideliu entuziazmu padėjo organizuoti šventę mažiesiems, o sukviesti savanoriai darbavosi negailėdami nei jėgų, nei nuoširdaus dėmesio vaikams. 

Lietuvos olimpiečių vardu mažuosius sportininkus sveikino daugkartinė Lietuvos čempionė, Miuncheno olimpinių žaidynių dalyvė Birutė Statkevičienė. 

“Aš manau, kad jūs visi iš tų mažųjų išaugsite į tokias dideles, gražias merginas ir vaikinus, kurie tikrai atstovaus Lietuvai olimpinėse žaidynėse. Labai smagu čia matyti vaikų trenerius, mokytojus, darželių auklėtojus, ugdančius tokį sportišką jaunimą”, - kalbėjo B. Statkevičienė. 

Pasibaigus finaliniam renginiui, kur svarbiausia buvo sportuoti ir džiaugtis judėjimu, įvyko iškilminga apdovanojimų ceremonija. Lietuvos mažųjų žaidynių finaliniame festivalyje visi yra nugalėtojai ir nusipelno apdovanojimų. Tad neliko nei vieno pralaimėjusio ir nuliūdusio vaiko  - visoms mažylių komandoms įteikti medaliai, diplomai, taurės ir dovanėlės. 

Sėkmingu renginiu džiaugėsi ir RIUKKPA prezidentė Audronė Vizbarienė: “Šiais metais Lietuvos mažųjų žaidynių finalinis renginys atkeliavo į Jonavą. Džiaugiamės, kad sulaukėme puikių dalyvių atsiliepimų, todėl esu įsitikinusi, kad judame teisinga kryptimi. Šiam festivaliui kėlėme tikslą organizuoti rungtis su kuo įdomesnėmis, originalesnėmis sporto priemonėmis, suteikiant vaikams galimybę patirti judėjimo džiaugsmą. Tiek priemonių, tiek ir profesionalios komandos dėka šį tikslą pasiekėme”. 

Ketvirtus metus vykstančios žaidynės sulaukia vis didesnio Lietuvos ikimokyklinių ugdymo įstaigų darbuotojų bei vaikų tėvų susidomėjimo. Projektas yra orientuotas ne tik į vaikų fizinių gebėjimų lavinimą bei skatinimą juos pamilti aktyvų gyvenimo būdą, bet ir į pedagogų kvalifikacijos tobulinimą, gerosios patirties sklaidą. 

Lietuvos mažųjų žaidynių tikslas – kad vaikai patirtų džiaugsmą, bendrystės ir palaikymo jausmą  sportuodami, o sportas nuo mažens taptų neatsiejama jų gyvenimo dalimi.  Žaidynes organizuoja Lietuvos tautinis olimpinis komitetas ir Respublikinė ikimokyklinio ugdymo kūno kultūros pedagogų asociacija.

Evaldo Šemioto nuotraukos.