Pradžia

Lietuvos mažųjų žaidynių II etapas

2017-04-19
Lietuvos mažųjų žaidynių II etapas

Balandžio 19 dieną startuoja antrasis Lietuvos mažųjų žaidynių etapas – regioninės atkrintamosios varžybos. Į jas pateko geriausiai kovo mėnesį vykusiame I-ame žaidynių etape pasirodžiusios ikimokyklinio ugdymo įstaigos.

Pirmajame etape dalyvavo virš 200 darželių, o į antrąjį pateko 65, kurie bus suskirstyti į 10 apskričių – Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių, Telšių, Panevėžio, Marijampolės, Utenos, Tauragės ir Alytaus. 

Vita Balsyte, LTOK Olimpinio švietimo direktorė pabrėžia, kad svarbiausia šiame projekte yra ne varžymasis, o dalyvavimas ir mokėjimas džiaugtis asmeniniais ir komandiniais pasiekimais. Todėl I-ajame etape pralaimėjusių nebuvo – visi dalyviai ir juos rengę pedagogai buvo apdovanoti Lietuvos mažųjų žaidynių diplomais, o nugalėtojai – dar ir „Lietuvos mažųjų žaidynių” I-ojo etapo nugalėtojų taurėmis.

Jauniesiems žaidynių dalyviams pirmame etape teko įveikti įvairias užduotis - estafetes: „Kamuoliukų pernešimas“, „Lankų siuntimas“, „Biatlonas“, „Sukeisk kepures“, „Apibėk greičiau, nuridenk tiksliau“. Šios estafetės iš darželinukų reikalavo ne tik puikių fizinių savybių, bet ir gero mąstymo, strategijos bei taktikos.

Ketvirtus metus vykstančios žaidynės sulaukia vis didesnio Lietuvos ikimokyklinių ugdymo įstaigų darbuotojų ir tėvų susidomėjimo. Projektas yra orientuotas ne tik į vaikų fizinių gebėjimų lavinimą ir aktyvaus gyvenimo nuostatų formavimą, bet ir į pedagogų kvalifikacijos tobulinimą, gerosios patirties sklaidą.

Gegužės mėnesį Lietuvos mažųjų žaidynės pasieks savo kulminaciją - naujojoje Jonavos sporto arenoje vyks finalinis žaidynių festivalis. Į jį pateks 24-26 savo miestų atkrintamąsias rungtynes laimėjusios komandos.

Lietuvos mažųjų žaidynes organizuoja Lietuvos tautinis olimpinis komitetas ir Respublikinė ikimokyklinio ugdymo kūno kultūros pedagogų asociacija (RIUKKPA).