Pradžia

„Lietuvos mažųjų žaidynių“ startas: pasiruošimo etapo pabaiga ir pirmoji „pamokėlė“

2022-02-02
„Lietuvos mažųjų žaidynių“ startas: pasiruošimo etapo pabaiga ir pirmoji „pamokėlė“

Didžiausio darželinukams skirto projekto „Lietuvos mažųjų žaidynės“ paruošiamasis etapas baigėsi praėjusį penktadienį. Penkių seminarų Alytuje, Vilniuje, Kaune, Šiauliuose ir Palangoje metu sulaukta beveik 800 ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo  pedagogų iš visos Lietuvos.

Seminarai buvo skirti pedagogus supažindinti su fizinio aktyvumo renginių organizavimo metodika, ugdytojai gilino teorines žinias bei patys išbandė sportinius užsiėmimus, kuriuos vėliau pristatys ugdytiniams.

„Projekte dalyvaujame jau septintą kartą. Labai smagu susitikti su kolegomis, pasikalbėti, aptarti užduotis, pasidalinti patirtimi ar tiesiog pasišnekučiuoti. Vaikus reikia skatinti sportuoti, tai yra mūsų ateities karta, kuri statistiškai vis mažiau juda. Labai svarbu, kad projekto metu mes ugdome jų fizinį raštingumą – pabrėžiame skirtingų judėjimo įgūdžių formavimą ir fizinių ypatybių lavinimą, motyvacijos ir noro judėti ugdymą bei džiaugsmą sportuoti“, – seminaro metu sakė pedagogas Marius Zoza.

Vos pasibaigus paruošiamajam etapui paskelbtas „Lietuvos mažųjų žaidynių“ startas.

Į pirmą virtualų užsiėmimą šią savaitę žaidynių dalyvius pakvietė Kauno lopšelio darželio „Vyturėlis“ pedagogė Ieva Pavlovskienė Vaičėnaitė ir ugdytinė Amanda:

„Sveiki vaikai, kviečiame jus kartu su mumis sportuoti ir atlikti jogos pratimus, kitaip vadinamus avasanomis. Čia mes išdykausime, pavirsime vėžliais, drugeliais, žvakėmis, stalais, šokėjomis ir medžiais. Čia mes slėpsimės vieni nuo kitų ir smagiai bei aktyviai leisime laiką!“

Pirmojo projekto etapo metu dalyviams bus pateikti 8 „pamokėlių“ įrašai, kurių dėka vaikai galės sportuoti su treneriais nuotoliniu būdu. Pirmasis projekto etapas vyks 8 savaites. Kiekvieną savaitę projekto dalyvių lauks naujas virtualus užsiėmimas su charizmatiškais treneriais. Užsiėmimų įrašai bus pasiekiami viso projekto metu ir projektui pasibaigus.

Šiais metais „Lietuvos mažųjų žaidynės“ sulaukė rekordinio dalyvių skaičiaus – projekte dalyvauja net 426 ikimokyklinio ugdymo įstaigos iš visos Lietuvos arba 852 pedagogai bei daugiau nei 43,8 tūkst. ugdytinių.

Projektą globoja pirmoji šalies ponia Diana Nausėdienė. „Lietuvos mažųjų žaidynes“ jau aštuntus metus organizuoja LTOK ir RIUKKPA.

Projektas iš dalies finansuojamas Sporto rėmimo fondo lėšomis, kurias administruoja Švietimo mainų paramos fondas.