Pradžia

Mažųjų žaidynėse - LTOK prezidentė ir B. Virbalytė

2018-05-12
Mažųjų žaidynėse - LTOK prezidentė ir B. Virbalytė

„Dar nėra tekę tokio būrio vaikų apdovanoti“, - juokėsi olimpietė Brigita Virbalytė. Šeštadienį Alytuje sportininkė savo dėmesiu dalinosi su beveik šimtu vaikų. Toks gausus būrys susirinko į trečiąjį Lietuvos mažųjų žaidynių finalinį festivalį.

Iš viso šiais metais Lietuvos mažųjų žaidynėse dalyvauja per 10 tūkstančių penkiamečių. Į kiekvieną finalinį festivalį susirenka 24 ikimokyklinio ugdymo įstaigų komandos, t.y. po beveik 150 vaikų, dar tiek pat tėvų, pedagogų, organizatorių. Šįkart, jau trečiajame iš keturių finalinių festivalių, vaikus aplankė olimpinės čempionės Daina Gudzinevičiūtė ir Vida Vencienė bei olimpietė ėjikė Brigita Virbalytė.

„Kiekviename Mažųjų žaidynių renginyje vaikai gauna gausybę teigiamų emocijų. Labai smagu, kad pedagogai aktyviai įsitraukia į šį projektą, tėvėliai entuziastingi ir supranta, kad sportas ne tik palaiko fizinę formą, bet ir padeda ugdyti savybes, kurios bus svarbios visą likusį gyvenimą.

LTOK svarbus ne tik aukštas meistriškumas. Žinoma, viliamės, kad iš šių aktyvių vaikų išaugs olimpietis, bet olimpizmas, tai ne tik medalis. Tai gyvenimo būdas, tai vertybės, kurios svarbios nuo pačio mažiausio amžiaus“, - sakė LTOK prezidentė Daina Gudzinevičiūtė.

2000-ųjų Sidnėjaus olimpinė čempionė pabrėžė, kad vaikų įtraukimas į sportą padeda ugdyti olimpines vertybes – draugiškumą, pagarbą, tobulėjimą.

„Jei jie pradės gerbti ne tik savo komandos draugus, bet ir varžovus, jei supras, kad tik kartu dirbant galima pasiekti daugiau – tai padės jiems visą likusį gyvenimą. Puikų komandinio darbo pavyzdį šiandien ir matėme“, - sakė D.Gudzinevičiūtė.

Penkiamečiai šeštadienį šėlo šešiose rungtyse. Respublikinės ikimokyklinio ugdymo kūno kultūros pedagogų asociacija rengdama mažiesiems užsiėmimus stengiasi pristatyti kuo įdomesnes, netradicines sporto priemones, padedančias lavinti svarbias savybes.

„Pavyzdžiui, yra rungtis „Pasislėpę drugeliai“, kuriuos vaikams reikia surasti po bokšteliais. Čia drugelius atstoja paprasčiausi skalbinių segtukai. Šios rungties metu lavinama atmintis, o taip pat ugdomas greitis ir vikrumas.

Šių žaidynių tikslas – kad vaikai ne varžytųsi, bet smagiai leistų laiką ir pamiltų sportą. Todėl stengiamės, kad rungtys būtų linksmos ir kuo įdomesnės. Dėl tų susižavėjusių akių, kurias matome renginių metu, ir stengiamės“, - sakė asociacijos prezidentė Audronė Vizbarienė.

Kai kurias rungtis išbandė ir ėjikė B.Virbalytė. Olimpietė šėlo kartu su vaikais, bei kantriai pozavo nuotraukoms.

„Tos emocijos, kurias šiandien patyriau buvo nuostabios. Atrodo, kad nuo vaikų entuziazmo ir pati pasikroviau ateities pergalėms. Buvo puiku, nes niekada neįsivaizdavau, kad sportas gali prasidėti tokiame ankstyvame amžiuje.

Pati gerokai vėliau pradėjau sportuoti, tačiau labai palaikau idėją, kad vaikai nuo mažens turėtų susipažinti su sportu ir jį pamilti. Taip ugdomos olimpinės ir bendrosios vertybės, pagarba kitam, garbinga kova.

Manau, kad šių vaikų laukia labai graži ateitis, o iš šio būrio atsiras ir olimpinių čempionų“, - sakė B.Virbalytė.

Paskutinis Lietuvos mažųjų žaidynių finalinis festivalis gegužės 19 d. vyks Palangoje. Mažųjų žaidynes organizuoja Lietuvos tautinis olimpinis komitetas (LTOK) ir Respublikinės ikimokyklinio ugdymo kūno kultūros pedagogų asociacija (RIUKKPA).