Pradžia

Paaiškėjo devintojo Lietuvos mažųjų žaidynių sezono dalyviai: informacija pasieks jau netrukus

2022-12-02
Paaiškėjo devintojo Lietuvos mažųjų žaidynių sezono dalyviai: informacija pasieks jau netrukus

Artėjant devintajam Lietuvos mažųjų žaidynių sezonui dalyvių registracijos pabaiga paskelbta anksčiau nei tikėtasi. Vos paskelbus registracijos pradžią aktyviai įsitraukusios ikimokyklinio ugdymo įstaigos mažiau nei per mėnesį užpildė visas 450 projekte dalyviams numatytų vietų. Tai reiškia, kad į netrukus prasidėsiantį projektą įsitrauks daugiau nei 50 tūkst. darželinukų ir 900 pedagogų iš 59 Lietuvos savivaldybių.

„Šiemet projekto registracijai buvome numatę dviejų mėnesiu laikotarpį, tačiau dalyvių aktyvumas ir įsitraukimas maloniai nustebino – visas 450 vietų dalyviai užpildė žymiai anksčiau nei planavome. Tai mus, organizatorius, ypatingai džiugina, jaučiame didelį bendruomenės pasitikėjimą ir projekto poreikį. Pirmieji 450 užpildžiusių registracijos formą jau netrukus gaus patvirtinimo informaciją.

Lietuvos mažųjų žaidynės bus vienas pirmųjų projektų, kuriame įgyvendinsime unikalaus Lietuvai kuriamo fizinio raštingumo modelio gaires, todėl mažųjų fizinės ypatybės bus lavinamos dar efektyviau. Taip pat džiaugiamės, kad šiemet pirmą kartą prie darželinukų prisijungs ir priešmokyklinukų grupės. Nekantraujame pradėti naująjį sezoną“, – kalbėjo Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) olimpinio švietimo direktorius Kasparas Šileikis.

Jau sausio mėnesį projektas bus pradėtas pasiruošimo etapu – dalyviai pedagogai bus kviečiami į seminarus Šiauliuose, Alytuje, Vilniuje, Kaune bei Palangoje. Teorinių – praktinių mokymų metu ugdytojai susipažins su projekto gairėmis bei plėtos fizinio raštingumo ugdymo kompetencijas.

„Devintasis projekto sezonas bus unikalus. Pastaruosius metus kartu su fizinio raštingumo ekspertais iš Didžiosios Britanijos, LTOK bei ekspertų darbo grupe dirbame kurdami unikalų, Lietuvos kontekstui pritaikytą fizinio raštingumo ugdymo modelį. Šio sezono dalyviai bus patys pirmieji, kurių fizinių ypatybių lavinimui bus taikomos modelio gairės ir rekomendacijos, tad tai išskirtinė galimybė ne tik vaikams, bet ir ypatingai svarbių fizinio ugdymo žinių įgysiantiems pedagogams, kurie su fizinio raštingumo ugdymo galimybėmis susipažins jau mokymų metu.

Šiuo metu vyksta intensyvus pasiruošimas, laiminguosius, kurie spėjo užsiregistruoti, netrukus informuosime, o pasimatysime jau už kiek daugiau nei mėnesio, – džiaugėsi Respublikinės ikimokyklinio ugdymo kūno kultūros pedagogų asociacijos (RIUKKPA) prezidentė Audronė Vizbarienė.

Iškart po mokymų, vasario mėnesį prasidės pirmasis projekto etapas, rekordinį dalyvių skaičių pakviesiantis į virtualius užsiėmimus, kurių metu, kartu su RIUKKPA trenerėmis, bus lavinamos skirtingos mažųjų fizinės ypatybės ir tobulinami judėjimo įgūdžiai.

Balandžio mėnuo bus skirtas festivaliams įstaigose įgyvendinti, o finalinio etapo metu projekto dalyviai susitiks net dešimtyje didžiųjų žaidynių festivalių skirtinguose Lietuvos miestuose.

Projekto metu bus siekiama įtraukti vaikus į jiems patrauklias fizinio aktyvumo veiklas, kurių metu bus ugdomos jų fizinės kompetencijos, didės pasitikėjimas savimi ir motyvacija. Mažieji bus skatinami bendrauti, patirti gerų emocijų ir nuo mažų dienų stiprinti sveikatą.

Praėjusį sezoną žaidynėse dalyvavo 426 ikimokyklinio ugdymo įstaigos. Tai – daugiau nei trečdalis visų Lietuvos ikimokyklinio ugdymo įstaigų arba daugiau nei 49 tūkst. dalyvių (vaikų). Projekto metu kuriama tiek vaikus, tiek pedagogus vienijanti bendruomenė. Ikimokyklinio amžiaus ugdymo pedagogai žaidynių metu kviečiami susitikti ir bendrauti, dalyvauti jiems skirtuose seminaruose bei dalytis ugdymo metodais ir žiniomis.

Lietuvos mažųjų žaidynes nuo 2020 m. globoja pirmoji šalies ponia D. Nausėdienė. Organizatoriai – LTOK ir RIUKKPA.

Projektas iš dalies finansuojamas Sporto rėmimo fondo lėšomis, kurias administruoja Švietimo mainų paramos fondas.