Pradžia

Prasidėjo registracija į Lietuvos mažųjų žaidynes

2019-11-04
Prasidėjo registracija į Lietuvos mažųjų žaidynes

Lietuvos tautinis olimpinis komitetas (LTOK) jau šeštus metus iš eilės visas šalies ikimokyklinio ugdymo įstaigas kviečia registruotis į didžiausią darželinukams skirtą sporto šventę – Lietuvos mažųjų žaidynes.

Projektu siekiama didinti vaikų fizinį aktyvumą ir nuo mažens ugdyti įprotį sportuoti bei pozityvų požiūrį į aktyvią gyvenseną. Taip pat skatinti garbingo varžymosi idėją, bendravimą ir bendradarbiavimą tarp pedagogų, supažindinti vaikus su olimpinėmis vertybėmis.

Šiais metais žaidynes sudarys trys festivaliai. Pirmasis vyks įstaigose, o dalyvauti galės visų amžiaus grupių vaikai.

Antrajame – regioniniame festivalyje – susitiks skirtingų miestų darželių penkiamečių komandos. Vaikai bendraus, mokysis išlaikyti kilnaus elgesio principą atlikdami užduotis, džiaugtis ne tik savo, bet ir kitų pergalėmis.

Komandos, kurioms seksis geriau, gaus kvietimą į vieną iš penkių respublikinių festivalių. Dalis kvietimų į respublikinius festivalius taip pat bus išdalinti burtų keliu regioninių festivalių metu.

Verta pažymėti, kad regioniniame ir respublikiniame festivaliuose komandas sudarys po lygiai mergaičių ir berniukų.

Žaidynių pagrindas – skirtingų estafečių varžybos. Specialios užduotys yra skirtos visapusiškam vaikų fizinių savybių lavinimui. Žaidynių dalyviai bėgioja, šuoliuoja, laipioja, mėto, treniruoja pusiausvyrą ir žaidžia žaidimus, lavinančius skirtingus judesius.

Visos projekto veiklos žaidynių dalyviams yra nemokamos.

Dalyvių registracija vyksta iki gruodžio 13 dienos. Registracijos anketą rasite čia. 

Praėjusį sezoną žaidynėse dalyvavo 269 ikimokyklinio ugdymo įstaigos. Tai –trečdalis visų Lietuvos ikimokyklinio ugdymo įstaigų.

Projektą organizuoja Lietuvos tautinis olimpinis komitetas (LTOK) ir Respublikinė ikimokyklinio ugdymo kūno kultūros pedagogų asociacija (RIUKKPA).

Žaidynių nuostatai