Pradžia

Prasidėjo registracija į Lietuvos mažųjų žaidynes

2020-11-27
Prasidėjo registracija į Lietuvos mažųjų žaidynes

Didžiausias Lietuvos ikimokyklinio ugdymo vaikams skirtas fizinio aktyvumo projektas pradeda septintąjį sezoną. Skelbiama registracija į Lietuvos mažųjų žaidynes (LTMŽ).

„Lietuvos mažųjų žaidynės – galimybė vaikams susipažinti su įvairiomis sporto šakomis, lavinti skirtingus judesius ir pajausti džiaugsmą bei malonumą sportuojant. Kviečiu registruotis į projektą, kuris jau tapo nacionaliniu judėjimu. Judėkime kartu, būkime sveiki ir stiprūs“, – kviečia Lietuvos mažųjų žaidynių globėja pirmoji ponia Diana Nausėdienė.

Projektu siekiama didinti vaikų fizinį aktyvumą ir nuo mažens ugdyti įprotį sportuoti bei pozityvų požiūrį į aktyvią gyvenseną. Taip pat skatinti garbingo varžymosi idėją, bendravimą ir bendradarbiavimą tarp pedagogų, supažindinti vaikus su olimpinėmis vertybėmis.

„Lietuvos mažųjų žaidynių dalyviai – didžiulė bendruomenė, kurią vienija judėjimo džiaugsmas. Septintasis sezonas dėl visiems žinomų aplinkybių bus kitoks, tačiau noriu patikinti, kad projekto veiklos bus ne mažiau smagios, įdomios ir įtraukiančios“, – sakė olimpinė čempionė Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) prezidentė Daina Gudzinevičiūtė.

Registracija vyksta iki gruodžio 18 dienos 22 val. Registracijos anketą rasite čia.

Numatoma sausį rengti nuotolinį seminarą pedagogams. Jiems taip pat bus paruoštos rekomendacijos ir patarimai, padėsiantys skatinti vaikų fizinį aktyvumą ir judėjimo įgūdžių lavinimą. Nuotoliniai susitikimai su pedagogais vyks kiekvieną projekto mėnesį. Jų metu bus pristatomos užduotys ir veiklos, palaikomas glaudus ryšys su projekto dalyviais.

Pirmasis etapas – fizinio aktyvumo veiklos darželiuose – vyks sausio – balandžio mėnesiais. Jose dalyvauti galės visų amžiaus grupių vaikai. Antrasis ir trečiasis etapai vyks atsižvelgiant į epidemiologinę situaciją šalyje.

Žaidynių pagrindas – inovatyvios užduotys, pratimai ir estafetės, skirtos judėjimo įgūdžių lavinimui.

Projektą organizuoja Lietuvos tautinis olimpinis komitetas ir Respublikinė ikimokyklinio ugdymo kūno kultūros pedagogų asociacija (RIUKKPA). Projektą globoja pirmoji ponia D. Nausėdienė.