Pradžia

Šimtams darželinukų Šiauliuose – judėjimo džiaugsmas ir pirmieji medaliai

2023-05-14
Šimtams darželinukų Šiauliuose – judėjimo džiaugsmas ir pirmieji medaliai

Sekmadienį Šiaulių lengvosios atletikos ir sveikatingumo centre įvyko didysis „Lietuvos mažųjų žaidynių“ festivalis.

Tai – jau ketvirtasis finalinio projekto etapo renginys, kuriame sportuoti susirinko 46 ikimokyklinio ugdymo įstaigų komandos arba 276 darželinukai iš viso Šiaulių regiono.

Kiekviena komanda, sudaryta iš 3 mergaičių ir 3 berniukų, fizinio aktyvumo žaidimų metu išbandė krepšinio, futbolo, regbio, tinklinio, ledo ritulio bei kitų sporto šakų ypatybes atskleidžiančias užduotis. Didžiojo festivalio pagrindas – skirtingų estafečių varžybos. Specialios užduotys yra skirtos ankstesnių etapų metu lavintų fizinių gebėjimų pritaikymui.

Visų festivalio veiklų metu mažuosius sportininkus pasitiko Respublikinės ikimokyklinio ugdymo kūno kultūros pedagogų asociacijos (RIUKKPA) trenerės, o užduotis komandoms įgyvendinti padėjo lydėjusios pedagogės.

Devintasis „Lietuvos mažųjų žaidynių“ sezonas finišo tiesiojoje dalyvius iš viso pakvies į 10 tokių renginių. Kiekviename jų vaikus sportuoti paskatinti bei įkvėpti apsilanko geriausi Lietuvos sportininkai, olimpiečiai bei paralimpiečiai.

Šiauliuose dalyviams dėmesį skyrė 2020 m. Tokijo paralimpinių žaidynių dalyvis, ieties metimo Europos čempionas, rutulio stūmimo bronzos laimėtojas Europos čempionate Andrius Skuja.

„Man be galo gera matyti tiek daug sportuojančių vaikų, matyti jų džiaugsmą išbandant įvairias sporto šakas, o tėvelių palaikymas čia – unikalus. Visiškai nesvarbu, ar vaikas sieks profesionalaus sportininko karjeros, svarbiausia, kad sportuoja, o jų šypsenos ir puikios emocijos išduoda, kad nuo mažų dienų sportas jiems pristatomas kaip smagi veikla, tai yra nuostabu“, – džiaugėsi A. Skuja.

Renginio metu sportininkas stebėjo veiklas, noriai fotografavosi su komandomis bei visus renginio dalyvius paskelbė „Lietuvos mažųjų žaidynių” nugalėtojais ir įteikė jiems atminimo prizus.

„Projekto metu siekiame vaikams sukurti visas įmanomas sąlygas jų fizinėms kompetencijoms, motyvacijai bei pasitikėjimui savimi ugdyti. Vaikai renginiuose ne tik lavina fizinius įgūdžius, bet ir mokosi varžytis, tobulėti, gerbti varžovą. Bet svarbiausia, kad po visų rungčių žaidynių nugalėtojais yra skelbiami visi. Didžiajai daugumai vaikų projekto medalis yra pirmasis gyvenime, todėl įspūdžiai yra išskirtiniai. Tik išeidamas nugalėtoju ir išsinešdamas geriausias patirtis vaikas gali norėti sugrįžti ir į fizinį aktyvumą įsitraukti vėl.

Esame labai dėkingi partneriams RIUKKPA, kurių trenerės dalyviams užtikrina puikias emocijas ir reginio metu atidžiai prižiūri vaikų atliekamas užduotis. Taip pat nuoširdžiai dėkojame laiką skiriantiems pedagogams ir tėveliams – jūsų pastangomis auginame sveiką bei fiziškai raštingą Lietuvą“, – džiaugėsi Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) olimpinio švietimo direktorius Kasparas Šileikis.

Didžiosios projekto šventės dar vyks Jonavoje, Panevėžyje, Vilniuje ir Palangoje.

Projektą globoja pirmoji šalies ponia Diana Nausėdienė. Organizuoja – LTOK ir RIUKKPA.

Projektas „Lietuvos mažųjų žaidynės“ bendrai finansuojamas Sporto rėmimo fondo lėšomis, kurias administruoja Nacionalinė sporto agentūra prie Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministerijos.