Pradžia

Šimtus darželinukų sportuoti subūrusioje šventėje Panevėžyje – pirmosios ponios ir olimpiečių palaikymas

2022-05-07
Šimtus darželinukų sportuoti subūrusioje šventėje Panevėžyje – pirmosios ponios ir olimpiečių...

Tūkstančiai su malonumu sportuojančių ikimokyklinio amžiaus vaikų – rezultatas, kurį pavyko pasiekti didžiausio darželinukams skirto projekto Lietuvoje „Lietuvos mažųjų žaidynės“ organizatoriams.

Šiemet net 44 tūkst. dalyvių sulaukusio projekto metu vaikai buvo pakviesti sportuoti nuotolinių užsiėmimų metu, 426 dalyvės ikimokyklinio ugdymo įstaigos rengė sporto šventes įstaigų viduje, o gegužės 7 d. Panevėžyje prasidėjo jau 8-ojo žaidynių sezono finalinis etapas – didieji festivaliai, kurių per ateinantį mėnesį bus surengta net 10.

Pirmojoje darželinukų sporto šventėje Panevėžyje apsilankė ir projekto globėja pirmoji šalies ponia Diana Nausėdienė, olimpinė čempionė, Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) prezidentė Daina Gudzinevičiūtė. Su vaikais bendravo ir užsiėmimus stebėjo olimpietės dviratininkės Simona Krupeckaitė bei Olivija Baleišytė.

„Man labai malonu šiandien būti su jumis, „Lietuvos mažųjų žaidynių“ dalyviai. Šį renginį aš mėgstu vadinti „mažųjų olimpinėmis žaidynėmis“, nes tikiu, kad kiekvienoje komandoje yra būsimasis olimpinis čempionas, to norėčiau jums visiems palinkėti. Noriu padėkoti visiems organizatoriams, kad palaiko strateginę fizinio raštingumo ugdymo kryptį Lietuvoje. Tai, kad per Lietuvą ritasi graži judėjimo, džiaugsmo banga, yra nuostabus organizatorių nuopelnas“, – festivalį sveikino pirmoji šalies ponia Diana Nausėdienė, iškart po to pakvietusi vaikus kartu pasimankštinti.

Pirmajame šio sezono didžiajame festivalyje dalyvavo 33 ikimokyklinio ugdymo įstaigų komandos iš Panevėžio, Panevėžio raj., Pasvalio, Anykščių, Biržų, Kėdainių, Pažagienių ir Rokiškio.

Kiekviena komanda, dalyvaujanti projekto didžiuosiuose festivaliuose, sudaryta iš 3 mergaičių, 3 berniukų ir 2 pedagogų. Komandos šventės metu buvo kviečiamos išbandyti jėgas sportinėse rungtyse, kuriose dalyviai bėgiojo, šuoliavo, laipiojo, treniravo pusiausvyrą ir žaidė žaidimus, lavinančius skirtingus judesius. Šventę vainikavo iškilminga apdovanojimų ceremonija, kurios metu visi dalyviai buvo paskelbti nugalėtojais, o jiems įteikti medaliai, taurės ir atminimo dovanėlės.

„Judėjimas yra tiesioginis kelias į mūsų sveikatą, o „Lietuvos mažųjų žaidynės“ – pirmas žingsnis, skatinantis fizinį aktyvumą pamilti nuo mažų dienų. Projekto tikslas – suteikti vaikams kuo daugiau gerų emocijų sportuojant. Tai, kartu su motyvacija ir pasitikėjimu savimi, yra vieni svarbiausių fizinio raštingumo principų. Tik sukūrę tinkamas sąlygas, mokydami skirtingų judesių dar darželiuose galime tikėtis, kad vaikas pasirinks būti fiziškai aktyvus, todėl projekte nugalėtoju tampa kiekvienas.

Labai džiaugiamės pirmosios ponios projekto globa, palaikymu ir dideliu įsitraukimu. Taip pat smagu, kad šiandien vaikus aplankė ir olimpietės Simona bei Olivija – jaunimui labai svarbu turėti pavyzdžius, kuriuos jie gali sekti.

Man be galo smagu matyti, šio projekto augimą. Džiaugiuosi, kad kasmet fizinio aktyvumo džiaugsmą gali patirti vis daugiau vaikų. Už tai dėkoju darbui ir vaikams atsidavusiems pedagogams bei mūsų ilgamečiams partneriams RIUKKPA“, – kalbėjo LTOK prezidentė D. Gudzinevičiūtė.

Projekto tikslas – ikimokyklinio amžiaus vaikus ne tik supažindinti, bet ir įtraukti į jiems patrauklias fizinio aktyvumo veiklas taip skatinant džiaugsmą sportuoti, bendrauti, patirti gerų emocijų ir nuo mažų dienų stiprinti sveikatą.

„Visi įpročiai vaikams ateina iš šeimos. Jei šeimoje yra tradicija aktyviai gyventi, eiti pasivaikščioti, pasivažinėti dviračiu, paplaukioti, pabėgioti, tada ir vaikams tas tiesiog jau bus kraujyje. Kadangi mano mama buvo sportininkė, ji mane visada skatindavo sportuoti. Kiek save atsimenu, aš visada bandžiau skirtingas sporto šakas: plaukimą, karate, lengvąją atletiką, o 12 metų atradau save dviračių sporte. Tikiu, kad tokie renginiai padeda vaikams atsirinkti, kas jiems iš tikrųjų patinka“, – sakė festivalyje apsilankiusi S. Krupeckaitė.

„Mano gyvenime sportas atsirado panašiu metu, kaip ir šių vaikučių. Darželyje dalyvaudavau visuose sporto renginiuose, buvau labai aktyvus laikas, o į pirmąjį sporto būrelį nuėjau 7 metų. Manau, kad šios žaidynės yra puikus būdas vaikams atskleisti, kad sportas yra žaidimas ir gali būti labai smagus, gali išdykauti, susitikti su draugais ir, svarbiausia, stiprinti savo sveikatą nuo mažų dienų“, – renginiu džiaugėsi olimpietė O. Baleišytė.

Projektą globoja pirmoji šalies ponia Diana Nausėdienė. Oorganizuoja – LTOK ir Respublikinė ikimokyklinio ugdymo kūno kultūros pedagogų asociacija (RIUKKPA).

Projektas iš dalies finansuojamas Sporto rėmimo fondo lėšomis, kurias administruoja Švietimo mainų paramos fondas.