Pradžia

Startuoja Lietuvos mažųjų žaidynės

2017-03-15
Startuoja Lietuvos mažųjų žaidynės

Kovo mėnesį startuoja atsinaujinusi Mažųjų olimpiada, kurios išaugusį mastą ir populiarumą nuo šiol geriau atspindės naujasis pavadinimas – Lietuvos mažųjų žaidynės. Kasmetinis sporto projektas ikimokyklinukams šiuos metus pasitiko atnaujinęs ir savo logotipą, kuris vaizduoja žaidžiantį vaiką. 

 „Lietuvos mažųjų žaidynės yra tarsi jaunesnysis Lietuvos mokyklų žaidynių brolis. Tačiau čia mūsų tikslas – sudominti vaikus sportu, skatinti aktyviai leisti laisvalaikį, bendrauti, būti komandos nariu nuo pat mažumės. Tikimės, kad pamėgę sportuoti darželyje, pajutę judėjimo džiaugsmą, vaikai noriau jungsis į sportinę veiklą mokyklose, o vėliau galbūt ir universitetuose ir bus aktyvūs visą gyvenimą“, - teigia Lietuvos tautinio olimpinio komiteto Olimpinio švietimo direktorė Vita Balsytė. 

Tyrimų duomenimis, maždaug pusės Lietuvos ikimokyklinukų fizinis aktyvumas yra nepakankamas, t. y. jie iš viso nesimankština (41,4 proc.) arba mankštinasi retai (12,5 proc.). Vaikai daug laiko praleidžia pasyviai, prie televizoriaus ar kompiuterio. Kadangi ikimokyklinis ir priešmokyklinis amžius – palankiausias formuoti įgūdžius, įpročius ir gyvenimo nuostatas, Lietuvos mažųjų žaidynės yra puiki priemonė skatinanti vaikų fizinį aktyvumą bei pozityvų požiūrį į kūno kultūrą ir sportą. 

Audronė Vizbarienė, Respublikinės ikimokyklinių įstaigų kūno kultūros pedagogų asociacijos prezidentė džiaugiasi, kad projekto apimtys ir geografija vis dar plečiasi. Įstaigos įtraukia projektą į savo ugdymo planus ir programas, kaip puikią vaikų fizinio aktyvumo skatinimo ir fizinių galių plėtotės priemonę. Ne mažiau svarbus ir pedagogų bendradarbiavimas. 

„Dalyviai aktyviai domisi „Mažųjų žaidynių“ rungtimis ir jų pateikimo metodika, teikia pastebėjimus ir pasiūlymus. Tai rodo, kad projektai kaip šis – puiki priemonė formuoti ikimokyklinio amžiaus vaikų fiziniu aktyvumu besidominčių žmonių bendruomenę, gebančią ne tik skleisti žinią, dalintis gerąja darbo patirtimi, ugdyti savo pavyzdžiu, bet ir siekiančią vis ambicingesnių tikslų formuojant vaikų fizinį raštingumą ir fiziškai aktyvaus gyvenimo nuostatą“, - teigia A. Vizbarienė. 

Planuojama, kad 2017 metais Lietuvos mažųjų žaidynėse dalyvaus apie 250 ikimokyklinio ugdymo įstaigų iš visos Lietuvos. Kovo mėnesį startuoja pirmasis žaidynių etapas – miestų atkrintamosios varžybos. Balandį vyks antrasis – regioninės atkrintamosios varžybos. O gegužės mėnesį Jonavos sporto arenoje nugriaudės renginio kulminacija – finalinis Lietuvos mažųjų žaidynių festivalis. Į jį pateks 24-26 savo miestų atkrintamąsias rungtynes laimėjusios komandos. 

Organizatoriai siekia, kad festivalis taptų dideliu įvykiu ir svarbia švente darželinukų bei jų tėvelių gyvenime, kurią lydėtų tik teigiamos emocijos. Todėl jame pralaimėjusių ir nusiminusių vaikų nebus – visi dalyviai pasipuoš atminimo medaliais. 

Be sportinės žaidynių dalies vyks ir meninė programa – dalyviai raginami išradingai fotografuotis ir siųsti savo komandos nuotrauką  Lietuvos mažųjų žaidynių organizatoriams. Konkurse nugalės daugiausiai „patinka“ paspaudimų sulaukusi nuotrauka. 

Lietuvos mažųjų žaidynes organizuoja Lietuvos tautinis olimpinis komitetas ir Respublikinė ikimokyklinio ugdymo kūno kultūros pedagogų asociacija.