Pradžia

Prasidėjo pirmasis „Lietuvos mažųjų žaidynių“ etapas – Lietuvos pedagogai kelia kompetenciją vaikų fizinio ugdymo srityje

2022-01-09
Prasidėjo pirmasis „Lietuvos mažųjų žaidynių“ etapas – Lietuvos pedagogai kelia kompetenciją...

Penktadienį net 54 pedagogai iš 27 skirtingų Lietuvos ikimokyklinio ugdymo įstaigų susirinko į Alytuje vykusį didžiausio darželinukams skirto projekto „Lietuvos mažųjų žaidynės“ seminarą.

Seminaras buvo skirtas pedagogus supažindinti su fizinio aktyvumo renginių organizavimo metodika. Teorinės dalies metu aptarti ne tik esminiai „Lietuvos mažųjų žaidynių“ klausimai, etapai, svarbiausios datos, bet ir aptarta, kaip efektyviai vykdyti fizines veiklas, atsižvelgti į kiekvieno vaiko poreikius, pomėgius, kaip skatinti motyvaciją, dalyvavimą bei organizuoti rungtyniavimą.

Praktinės seminaro dalies metu ikimokyklinio ugdymo mokytojai patys galėjo išbandyti lektorių pateiktas užduotis, kurias jie galės pritaikyti savo pedagoginėje veikloje.

„Tokie seminarai dalyviams yra labai reikalingi pirmiausia dėl to, kad jie gali susitikti gyvai, pabendrauti, pasidalyti savo idėjomis ir patarimais, atnaujinti savo žinias, tobulinti savo profesinę kompetenciją. Antra, tokie seminarai yra labai emocingi, juose yra labai daug geros nuotaikos ir širdis džiaugiasi matant sportuojančius, žaidžiančius ir kaip vaikai išdykaujančius ikimokyklinio ugdymo mokytojus. Tikriausiai, didžiausia seminarų nauda yra tai, kad mokytojai patys gali pasijusti vaikais. Tik patys praktinius užsiėmimus išbandę ugdytojai gali motyvuoti vaikus būti fiziškai aktyviais“, – kalbėjo Respublikinės ikimokyklinio ugdymo kūno kultūros pedagogų asociacijos (RIUKKPA) prezidentė Audronė Vizbarienė.

Tai buvo pirmasis iš penkių planuojamų vykdyti seminarų ikimokyklinio amžiaus ugdymo pedagogams Lietuvoje. Jau ateinantį penktadienį seminaras persikels į Vilnių, kur planuojama sulaukti apie 210 ugdytojų. Mokymai taip pat vyks Kaune, Šiauliuose bei Palangoje. Viso tikimasi sulaukti daugiau nei 850 dalyvių iš visos Lietuvos ikimokyklinio ugdymo įstaigų.

Projektą globoja pirmoji šalies ponia Diana Nausėdienė.

Projektą „Lietuvos mažųjų žaidynės“ jau aštuntus metus organizuoja Lietuvos tautinis olimpinis komitetas (LTOK) ir RIUKKPA.

Projektas iš dalies finansuojamas Sporto rėmimo fondo lėšomis, kurias administruoja Švietimo mainų paramos fondas.