Pradžia

Sportuoti susirinkusiems darželinukams Vilniuje – išskirtinis palaikymas ir olimpietės G. Leščinskaitės dėmesys

2023-05-20
Sportuoti susirinkusiems darželinukams Vilniuje – išskirtinis palaikymas ir olimpietės G....

Šeštadienį Vilniuje įpusėjo finalinis devintojo „Lietuvos mažųjų žaidynių“ etapas – vyko penktasis didysis projekto festivalis. Tikra darželinukų sporto švente tapusiame renginyje „NBA krepšinio mokykloje“ susitiko 47 ikimokyklinio ugdymo įstaigų komandos arba 282 vaikai.

Net 11 fizinio aktyvumo žaidimų metu renginyje darželinukai išbandė krepšinio, futbolo, regbio, tinklinio, ledo ritulio bei kitų sporto šakų ypatybes atskleidžiančias užduotis. Visų festivalio veiklų metu mažuosius sportininkus pasitiko Respublikinės ikimokyklinio ugdymo kūno kultūros pedagogų asociacijos (RIUKKPA) trenerės, o užduotis komandoms įgyvendinti padėjo lydėjusios pedagogės.

Festivalyje dalyvius aplankė bei veiklas stebėjo olimpietė biatlonininkė Gabrielė Leščinskaitė, kuri renginio metu negailėjo dėmesio mažiesiems sportininkams bei noriai fotografavosi su dalyvavusiomis komandomis.

„Noriu jus visus nuoširdžiai pasveikinti dalyvaujant Lietuvos mažųjų žaidynėse. Labai viliuosi, kad tarp jūsų atsiras ir tokių, kurie pasirinks profesionalaus sportininko kelią ir išvažiuos į tikrąsias olimpines žaidynes. Bet kad ten patektumėte, vaikai, aš noriu jums visiems atskleisti vieną paslaptį, vieną svarbiausią dalyką siekiant šios gyvenimo pergalės. Nepaisant to, kokį sportą pasirinksite, kokią discipliną, jums turi būti smagu, gera, prasminga. Sportas yra labai sunkus darbas, bet jis turi jums teikti džiaugsmą. Tad to ir linkiu – džiaugsmingų ir smagių Lietuvos mažųjų žaidynių“, – į vaikus atidarymo ceremonijos metu kreipėsi G. Leščinskaitė.

G. Leščinskaitė (S. Čirbos nuotr.)

Didieji žaidynių festivaliai išsiskiria mažųjų sportininkų palaikymo komandų aktyvumu, o Vilniuje vykusioje šventėje pasiektas „Lietuvos mažųjų žaidynių“ sirgalių rekordas – vaikus susirinko palaikyti daugiau nei 700 artimųjų.

„Mes labai džiaugiamės, kad organizatoriai skiria didelį dėmesį mūsų vaikams, o tai, kad atvyko ir olimpietė parodo ir projekto svarbą, ir palieka nepamirštamus įspūdžius mažiesiems. Tai – unikalus projektas, vaikų juokas ir spindinčios akys pasako viską. Čia jie ne tik smagiai praleidžia laiką, bet ir mokosi skirtingų judesių. Man, mamai, tai ypatingai svarbu, juk mes visi norime, kad mūsų vaikai augtų sveiki ir laimingi“, – projektu džiaugėsi projekto dalyvės mama Martyna Kriaučiūnienė.

S. Čirbos nuotr.

Praėjusių metų gruodį prasidėjęs devintasis „Lietuvos mažųjų žaidynių“ sezonas dalyvius pasitiko naujienomis – visos projekto veiklos suplanuotos remiantis Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) kartu su partneriais iš Didžiosios Britanijos kuriamo unikalaus fizinio raštingumo modelio gairėmis.

Pasiruošimo etapo metu su gairėmis supažindinti projekto dalyviai pedagogai vaikus lydėjo ir projekto veiklų įgyvendinimą užtikrino visą projekto laikotarpį.

Finalinio projekto etapo metu iš viso bus įgyvendinta net 10 didžiųjų festivalių. Didžiosios sporto šventės gegužę bei birželio pradžioje dar vyks Vilniuje, Jonavoje, Panevėžyje bei Palangoje. 

„Lietuvos mažųjų žaidynėse“ dalyvauja 450 ikimokyklinio ugdymo įstaigų iš visos Lietuvos arba daugiau nei 50 tūkst. darželinukų bei daugiau nei 900 pedagogų.

Projektą globoja pirmoji šalies ponia Diana Nausėdienė. Organizuoja – LTOK ir RIUKKPA.

Projektas „Lietuvos mažųjų žaidynės“ bendrai finansuojamas Sporto rėmimo fondo lėšomis, kurias administruoja Nacionalinė sporto agentūra prie Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministerijos.