Pradžia

Sportuoti susirinkusius darželinukus Palangoje aplankiusi boksininkė A. Starovoitova: „Tikiuosi, kad tai stipri jūsų kelio pradžia“

2023-06-03
Sportuoti susirinkusius darželinukus Palangoje aplankiusi boksininkė A. Starovoitova: „Tikiuosi,...

Devintasis „Lietuvos mažųjų žaidynių“ sezonas pasiekė finišo tiesiąją – šeštadienį Palangoje vyko priešpaskutinis didysis projekto festivalis, į Palangos sporto centrą subūręs 47 ikimokyklinio ugdymo įstaigų komandas arba 282 darželinukus.

Kiekviena komanda, sudaryta iš 3 mergaičių ir 3 berniukų, fizinio aktyvumo žaidimų metu išbandė krepšinio, futbolo, regbio, tinklinio, ledo ritulio bei kitų sporto šakų ypatybes atskleidžiančias užduotis. Didžiojo festivalio pagrindas – skirtingų estafečių varžybos. Specialios užduotys yra skirtos ankstesnių etapų metu lavintų fizinių gebėjimų pritaikymui.

Siekiant didinti vaikų motyvaciją sportuoti, renginyje apsilankė ir tikru pavyzdžiu dalyviams tapo boksininkė, Europos čempionatų prizininkė Ana Starovoitova.

Tikra sporto švente tapusiame festivalyje sportininkė stebėjo visas veiklas, noriai fotografavosi su mažaisiais dalyviais, o sveikindama susirinkusius džiaugėsi galimybe įkvėpti vaikus.

„Labai džiaugiuosi matydama vaikus, kurie išbando skirtingas sporto šakas, lavina skirtingus judesius ir fizines ypatybes. Tokiame amžiuje, kai vaikas dar neturi tikslo tapti kurios nors konkrečios sporto šakos profesionalu, galimybė išbandyti skirtingas veiklas yra labai svarbi. Savo Europos čempionato medalio aš laukiau labai ilgai, ėjau ilgą ir sudėtingą kelią, tad tikiuosi, kad vaikams šis renginys taps panašaus kelio pradžia”, – kalbėjo A. Starovoitova, praėjusiais metais iškovojusi Europos čempionato bronzą.

M. Baranausko nuotr.

Renginio pabaigoje žaidynių nugalėtojais paskelbti visi dalyviai, o juos aplankiusi sportininkė įteikė vaikams čempionų taures bei atminimo medalius.

„Projekto tikslas nėra rasti greičiausius, tvirčiausius ar techniškiausius vaikus ir skirti jiems prizines vietas. Projekte siekiame lavinti skirtingas fizines ypatybes, suteikti judėjimo džiaugsmą, didinti jų motyvaciją, bei pasitikėjimą savimi tam, kad fizinį aktyvumą nuo mažų dienų jie sietų su malonumu. Čia vaikai taip pat mokosi sportuoti remiantis olimpinėmis vertybėmis – tobulėjimu, pagarba ir draugyste, – todėl nugalėtojai yra visi dalyvaujantys.

Didžiajai daugumai dalyvių žaidynių medaliai ir taurės yra pirmieji gyvenime, juos įteikia profesionalūs sportininkai, todėl tai yra didelė ir svarbi visos šventės dalis – vaikams tai paliks geriausius prisiminimus“, – džiaugėsi viena renginio organizatorių, Respublikinės ikimokyklinio ugdymo kūno kultūros pedagogų asociacijos (RIUKKPA) prezidentė Audronė Vizbarienė.

Finaliniame projekto etape iš viso bus įgyvendinta net 10 didžiųjų festivalių. Šventės taip pat jau vyko Kaune, Vilniuje, Šiauliuose, Panevėžyje bei Jonavoje. Devintasis projekto sezonas finišuos jau rytoj Palangoje, kur bus įgyvendintas paskutinis didysis festivalis.

„Lietuvos mažųjų žaidynėse“ dalyvauja 450 ikimokyklinio ugdymo įstaigų iš visos Lietuvos arba daugiau nei 55 tūkst. darželinukų bei daugiau nei 900 pedagogų.

Projektą globoja pirmoji šalies ponia Diana Nausėdienė. Organizuoja – Lietuvos tautinis olimpinis komitetas ir RIUKKPA.

Projektas „Lietuvos mažųjų žaidynės“ bendrai finansuojamas Sporto rėmimo fondo lėšomis, kurias administruoja Nacionalinė sporto agentūra prie Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministerijos.